
DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA
Teolog, psycholog edukacji i psycholog sportu, coach, doktor nauk humanistycznych o specjalizacji psychologia pastoralna. Od 2016 r. pracownik dydaktyczno-badawczy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorka teorii i skali do badania tożsamości religijnej (STR). Główny obszar zainteresowań to psychologia edukacji i psychologia pastoralna ze szczególnym uwzględnieniem tożsamości, dojrzałości i gotowości do małżeństwa, dialogu międzyreligijnego i światopoglądowego, psychoprofilaktyki. Sekretarz Stowarzyszenia Psychologii Pastoralnej, członkini Stowarzyszenia Badań nad Wyłaniająca się Dorosłością (SSEA).
DZIAŁALNOŚĆ DYDAKTYCZNA
Opiekun studentów i opiekun Koła Naukowego Wydziału Teologicznego, „FIDES ET RATIO” Sekcja psychologii;
Koordynatorka ds. Organizacyjnych Szkoły Katechistów, twórczyni Strefy Psychoedukacji Integralnej i Strefy Wspierania i Rozwoju. Trenerka tańców w kręgu oraz wielbienia tańcem.
STUDIA
2010 Magister teologii, Uniwersytet Adama Mickiewicza, Poznań. Temat pracy: Interaktywność duchowości
i tańca na podstawie badań empirycznych.
2014 Magister psychologii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań. Temat pracy: Wymiary i status tożsamości w okresie wschodzącej i wczesnej dorosłości – analiza międzykulturowa.
2015 Doktorat z nauk teologicznych na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w zakresie psychologii pastoralnej. Temat dysertacji: Tożsamość religijna młodych Polaków. Próba zastosowania koncepcji Koena Luyckxa w sferze rozwoju religijnego.
2017 Studia podyplomowe, Wyższa Szkoła Bankowa, Poznań: life-coaching
2022 Studia podyplomowe, Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Wrocław: psychologia sportu dzieci i młodzieży
STAŻ NAUKOWY
St. Saviour’s Priory, Dublin, Irlandia (lipiec-wrzesień 2011 r.)
Birgham Young University, Utah, USA (czerwiec 2023 r.)
SZKOLENIA
1. Zanim się rozstaniemy – praca z parą, która chce uratować swój związek
2. Domowe ognisko zapalne – jak pomóc parze, która nieustannie się kłóci?
3. Trening Prowadzenia Rozmów Pomocowych
4. Kiedy życie boli za bardzo – samouszkodzenia u nastolatków i dorosłych pacjentów
5. Coaching wychowawczy – użyteczne metody wspierania rodziców
6. Metody relaksacji dzieci i młodzieży
7. Skuteczne metody i podejścia terapeutyczne (Terapia schematów, Terapia skoncentrowana na współczuciu (CFT), Mentalizacja, Time Perspective Therapy (TPT), Terapia Skoncentrowana na Emocjach (EFT), Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach (TSR), Terapia Akceptacji i Zaangażowania (ACT), ćwiczenia redukujące napięcie, Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT), Intensywna krótkoterminowa psychoterapia dynamiczna (ISTDP), Terapia poznawcza oparta na uważności (MBCT), Terapia GESTALT
8. SKUTECZNE METODY TERAPII UZALEŻNIEŃ NA MIARĘ XXI W.
9. Trening oswajania nieśmiałości
10. Jak wykorzystać AI w edukacji
GRANTY I NAGRODY

2017 Nagroda trzeciego stopnia za działalność dydaktyczną
2019 Travel Award; Society for the Study of Emerging Adulthood (SSEA): Nagroda wspierająca wysiłki na rzecz badań nad osobami na etapie rozwojowym wschodzącej dorosłości
Laureatka stypendium 2022: „Doskonałość dydaktyczna Uczelni” POWR.03.05.00-00-Z303/18, Szkolenie i wprowadzanie w dydaktykę naukową metod pracy w oparciu o rozwiązywanie problemów (Problem-based learning).
2024 Nagroda trzeciego stopnia za działalność dydaktyczną
PUBLIKACJE
Publikacja z dziedziny psychologii pastoralnej zawierająca teoretyczne i praktyczne opracowanie tematu tożsamości religijnej i dojrzałości do małżeństwa. Zainteresowanych nabyciem pozycji książkowych proszę o kontakt e-mailowy lub telefoniczny (zakładka Kontakt).




pomiędzy teorią a praktyką, Poznań 2022.